Aktualita

„I pro mě je název turnaje obestřen záhadou“ říká pomocný ředitel Galaxy Championships Milan Tichý

DiscGolfPark Kadaň vznikl již v roce 2013. Záhy na to vzniká místní discgolfový klub, jenž se významnou měrou podílá na rozšíření hřiště na 18 jamek. Vyzpovídali jsme pro vás zakládajícího člena a pomocného ředitele turnaje Milana Tichého.

Ahoj Milane, nemůžeme nezačít obligátní otázkou: Jaká byla tvoje cesta k discgolfu?

V květnu 2013 bylo u nás v Kadani postaveno hřiště, no a pár týdnů po otevření, myslím, že začátkem června, jsem byl s rodinou a pár kamarády vyzkoušet co že to ten discgolf je. A tak nás to chytlo, že v srpnu téhož roku jsme zakládali klub a pro mě osobně se discgolf stal srdeční záležitostí a sportem číslo jedna.

Jaké akce jako klub pořádáte v průběhu roku a které z nich jsou vhodné pro veřejnost?

Začnu od konce tvé otázky. Všechny turnaje co pořádáme, jsou vhodné pro veřejnost, a co se týče turnajů první a druhé ligy tak alespoň zveme veřejnost, ať se přijde podívat a podpořit hráče.

Byl jsem společně s Karlem Zdeňkem a Ladisem Dragounem u založení Severozápadní ligy. Její hlavní cíl je přivést širokou veřejnost ke sportovnímu a rekreačnímu hraní discgolfu a tímpádem využití volného času sportovní aktivitou. Čož také pomůže rozvoji discgolfu v ČR a podpoří projekty pro výstavbu nových discgolfových hřišť v severozápadní oblasti.

A teď k akcím pořádaných na „našem“ hřišti. Prioritou jsou pro nás dva až tři turnaje v roce a to v rámci Severozápadní discgolfové ligy. Letos jsme pořádali už šestý ročník jednoho z prvních turnajů sezóny, a to Lednovou ledovou Kadaň. Dále pořádáme turnaje dvojic, turnaj o mistra klubu a s kluky z Ultima spolupracujeme na pořádání turnajů první a druhé discgolfové ligy.

V médiích se nedávno objevila zpráva, že město Kadaň najelo na nový systém údržby zeleně, kdy se tráva neseče vůbec a pokud ano, tak je seč vyšší. Co si o tom myslíš a jak to zasáhne (pokud nějak) turnaj proDiscgolf.cz První ligy discgolfu i běžný provoz na hřišti?

Po domluvě s lidmi z odboru životního prostředí, by mělo být hřiště na turnaj posekáno, a i do budoucna mají v plánu hřiště udržovat v hratelné úrovni, o všem se bude rozhodovat na příštím zasedání města, které proběhne 23.6.

Můžeš nám ve stručnosti popsat, jak probíhaly přípravy na turnaj Galaxy Championships 2019 a jak vlastně vznikl samotný název turnaje?

V první řadě velké díky všem co se účastnili příprav turnaje jmenovitě , Městu Kadaň, členům DGC Ultimo Kadaň, Ultimo.cz a všem sponzorům turnaje. Nejdříve jsme si pohráli a upravili klasický layout hřiště, pak samozřejmě proběhlo plánování turnaje a pak samotná realizace. Zařízení turnajového centra, zabezpečení prostor pro hráčskou schůzku, úprava hřiště, sekání, vyznačení OB linií, atd. Je toho hodně a už několik dní před turnajem se celodenně maká na přípravě, aby vše klaplo.

Co se názvu týče, je to dotaz spíš na druhého turnajového ředitele Pavla Voloczka. Byl to jeho nápad. I pro mě je to dost obestřeno záhadou. Verzí jsem od něj už slyšel několik. Poslední je něco ve smyslu raketového vzestupu discgolfu v České republice. Což je vlastně pravda. Ale jak ho znám, tak se tu pravou nikdy nedozvíme 🙂 .

Letos je turnaj organizován ve spolupráci se švédskou značkou discgolfových disků Latitude 64. Je skvělé, že české turnaje začínají zajímat i tyto nadnárodní firmy. Jak se Vám povedlo uzavřít spolupráci a v čem spočívá?

Za tím je velký kus práce kluků z Ultima. Je to výsledek jejich dlouhodobé spolupráce s Latitude 64, která evidentně funguje. Společných projektů udělali víc než dost. Mezi ty největší patří například MČR v discgolfu, které se konalo právě tady v Kadani a Trnava Frisbee Games. Dále za to podle mého názoru může vysoká úroveň turnajů v ČR, o které se začíná v Evropě vědět.

Letos jsme dostali od VR výjimku neplatit prize money hráčům, pokud uspořádáme turnaj první ligy v Kadani. Původně jsme plánovali uspořádat „pouze“ turnaj druhé ligy, jako odměnu pro stále se rozrůstající komunitu Severozápadní discgolfové ligy. Protože se  alepřihlásilo málo pořadatelů 1. ligy a protože v Kadani není vůbec jednoduché získat grant na pořádání DG turnajů, na nabídku jsme přistoupili. Zároveň kluci oslovili Latitude64 a dostali jsme nemálo věcí pro nejlepší hráče v každé kategorii, ale třeba i oblečení pro pořadatele. Cenově to daleko přesahuje celkovou částku, kterou bychom jindy museli na prvoligovém turnaji vyplatit. Doufáme, že to hráči ocení.

Díky za rozhovor a přejeme, ať se turnaj vydaří.

Upozornění: proDiscgolf.cz První liga discgolfu se hraje v sedmi různých kategoriích – jejich kompletní výsledky naleznete na webu idiscgolf.cz. Uzavřené mediální partnerství se však týká pouze kategorií MPO a FPO, proto jsou na těchto stránkách zmiňovány výhradně tyto kategorie.