Aktualita

Již tento víkend se ve Vesci u Liberce uskuteční další turnaj proDiscgolf.cz 1. ligy discgolfu

A zcela jistě se bude jednat o turnaj zlomový, zejména pro hráče na celkové pořadí, do něhož se započítavají tři nejlepší výsledky ze všech čtyř prvoligových turnajů.

Discgolfové hřiště umístěné ve sportovním areálu ve Vesci u Liberce má své pevné místo v kalendáři nejvyšší české discgolfové soutěže již několik let. Rozhodně nepatří k těm jednodušším, právě naopak. Térenní profil, porost a vždy přítomný vítr dělají z veseckého hřiště jedno z nejnáročnějších na celé túře. Letos se navíc organizátoři rozhodli, že přidají 3 jamky, místo tradičních 18 tak hráči v každém kole absolvují hned 21 jamek. Celková délka hřiště je 2 901 metrů, PAR 76. Hřiště disponuje jedním 5-parem, deseti 4-pary a devíti 3-pary.

V hlavní kategorii MPO se o vítězství a body do celkové tabulky poperou oba vedoucí závodníci – Michael Rádl i Kryštof Novák. Oba hráče od sebe dělí jediný bod. Průběžné třetí hráč celkového pořadí – Bohdan Bílek – však bohužel chybí. Chybí i vítěz prvního turnaje v Moravském Krumlově – Jakub Knápek. Ten vynechal už turnaj v Kadani z důvodu přípravy na záveřečné zkoušky na střední škole. Důvod, proč ani jeden z mladých hráčů není přítomen na Vesci, je jednoduchý: zapomněli se přihlásit, čímž Knápek de facto ztratil veškeré naděje na solidní umístění. Kdo však nechybí je průběžně pátý hráč celkově a loňský vítěz tohoto turnaje Matěj Vojtík. Tomu se sice příliš nepovedl první turnaj v Moravském Krumlově, ale díky třetímu místu v Kadani může stále pomýšlet na skvělé celkové umístění, neboť se nejhorší výsledek škrtá.

Mezi ženami nebude přítomná Eva Králová, která po dvou vítězstvích s přehledem vede tabulky první ligy. O víkendu totiž vstoupí do svazku manželského. Za organizační tým První ligy discgolfu ji tímto gratulujeme. Neznamená to však, že by se v této kategorii nebylo na co dívat. Chybět například nebude úřadující mistryně ČR Eliška Bártková.

Zajímavostí turnaje Latitude 64 Vesec Open je také množství zahraničních hráčů, především z Německa a Polska, kteří se turnaje pravidelně účastní.

Předpověď počasí na sobotu zatím není nijak příznívá – déšť a čerstvý vítr prakticky po celý den dají hráčům na takto těžkém a dlouhém hřišti zabrat. Neděle by měla být o poznání lepší, předpověď hlásí jasno a příjemných 23 stupňů.

Upozornění: proDiscgolf.cz První liga discgolfu se hraje v sedmi různých kategoriích – jejich kompletní výsledky naleznete na webu idiscgolf.cz. Uzavřené mediální partnerství se však týká pouze kategorií MPO a FPO, proto jsou na těchto stránkách zmiňovány výhradně tyto kategorie.