Aktualita

Knápek zaznamenal eso a po první kole vede Moravian Open 2019, mezi ženami nejlepší Bínová

První kolo Moravian Open je za námi. Nejlépe do něj vstoupil vítěz prvního turnaje První ligy discgolfu Jakub Knápek, který zaznamenal skvělý výsledek -8. Na druhé jamce zaznamenal dokonce hole-in-one, tedy jamku dosaženou prvním hodem z výhoziště. O dva hody za ním je Bohdan Bílek s výsledkem -6, na 3. místě je s mírným odstupem aktuální lídr celkové klasifikace Michael Rádl se skóre -2.

Mezi ženami je situace neméně napínavá. Vede Eva Bínová (dříve Králová) se skóre +9, o dva hody za ní ji stíhají domácí Eliška Bártková (+11) a ostravská Martina Vajdová.

Souboj o celkové vítězství v 1. lize

V souboji o celkové vítězství v první lize si zatím vede lépe aktuální lídr průběžného pořadí Michael Rádl, který před Kryštofem Novákem vede o dva hody. Kryštof Novák může v celkovém pořadí Rádla přeskočit pouze v případě, že celý turnaj vyhraje a Rádl navíc bude hůře než druhý. Novák zahrál v první kole park hřiště, na vedení v turnaji mu tak schází 8 hodů.

Junior Jakub Dostál zahrál – 5

Novojíčinský hráč Jakub Dostál, který soutěží v kategorii Juniorů do 18 let zahrál skvělý výsledek -5 pod par hřiště, což by v pohodě stačilo na 3. místo v hlavní kategorii Open. Svou kategorii nyní vede o 9 hodů.