Aktualita

Latitude 64 Vesec Open vyhráli Semerád a Bártková

Již před zahájením nedělního finálového kola bylo jasné, že v hlavní kategorii Open to bude velká bitva. A skutečně byla. Na průběžném prvním místě se postupně vystřídali snad všichni hráči z nejlepšího flightu hlavní kategorie Open, nakonec se na něj tlačil i jeden hráč z chase card. Vezměme to však pěkně popořadě

V první polovině kola tahal za nejkratší konec dosavadní lídr Matěj Vojtík, kterému se „povedlo“ bogey na třetí jamce, kdy jen těsně minul mando a následné double bogey na krátké, ale technické osmé jamce. Následovala další dvě bogey na desáté a jedenácté jamce, čímž Vojtík ztratil šanci na umístění na stupních vítězů. Radost může mít z druhého poloviny dlouhého kola hraného na 21 jamek, kterou hrál skvěle a zapsal zde čtyři birdie a žadné bogey. Výsledek -1 z finálového kola nakonec stačil na 5. místě celkově.

Po dvou sobotních kolech druhý – Kryštof Novák – také nezaznamenal zrovna raketový start. Po birdie na první jamce, následovala série parů a další birdie na osmičce. Na jamkách deset a jedenáct pak přišla Novákova nejslabší chvilka v turnaji – zahrál dvě double bogey a z průběžného prvního místa spadl až na dělené čtvrté a byť na zbývajících jamkách bojoval jako lev a zahrál 5 birdie, na návrat na bednu to už nestačilo. Kryštof Novák zahrál ve finálovém kole skóre -3 a v celkové klasifikaci skončil těsně na 4. místě.

Tři turnajová kola zvládl o jeden hod lépe František Trenz – mladý hráč z Nového Jičína, který je známý svými drajvovacími schopnostmi. V letošním roce zapracoval také na krátké hře a na turnaji ve Vesci se to projevilo. Finálové kolo odehrál se skóre -6 a zasloženě si odvezl trofej za 3. místo.

Jako bájný fénix z popela, tak by se dala stručně popsat cesta Michaela Rádla veseckým turnajem. Považte sami – v prvním kole ustanovil výsledkem -10 rekord hřiště, druhé totálně pokazil a díky výsledku +2 se propadl až do druhého flightu. Následovalo třetí kolo a výsledek -9, ono povstání z popela, a skok na konečné 2. místo. A za jakýže to discgolfový klub Michael Rádl hraje? Přece Discgolf club Fénix Brno! Před posledním turnajem Moravian Open je Rádl jednoznačně největším favoritem na celkové vítězství v 1. lize discgolfu.

A máme tu vítěze turnaje, kterým je pracovitý sympaťák Jakub Semerád. Teprvé devatenáctiletý hráč ze Žlebů u Čáslavi pravidelně trénuje na jednom z nejlepších českých discgolfových hřišť – DiscGolfParku Hostačov. A jedná se o vítězství naprosto zasloužené. Poprvé se dostal do vedení po 10. jamce a už ho nepustil. Naopak jej rychle navýšil až na 5 hodů před dalšími hráči v pořadí a následně jej chytrou hrou udržoval až do konce. Jakub Semerád odehrál celý turnaj s průměrným ratingem 995 bodů na kolo, což je velmi solidní výsledek, který dává tušit, že o tomto hráči v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Mezi ženami tentokrát chyběla průběžně vedoucí hráčka a vítězka předchozích dvou turnajů Eva Králová. Důvod je prozaicky-romantický – o víkendu se provdala a nově ji na turnajích budeme vídat pod jménem Eva Bínová. Gratulejeme a přejeme šťastné manželské soužití. Během turnaje ve Vesci ji skvěle zastoupila hráčka proDiscgolf.cz Albatros týmu Eliška Bártková. Bártková se o vedení v turnaji přetahovala s polskou hráčkou Weronikou Zieminskou, ve třetím finálovém kole se jí povedlo přeřadit na vyšší rychlost a po skóre +3 si z Vesce odváží skvělé první místo a plných 100 bodů do celosezónní klasifikace. Druhé místo si po vyrovnaném výkonu odvezla stálice české discgolfové scény Jarmila Havířova. Na třetím místě pak skončila zmiňovaná hráčka z Polska.

Turnaje Latitude 64 Vesec Open 2019 se zúčastnilo rekordních 105 hráčů v 7 různých kategoriích. Kromě hlavních kategorií Open a Women, o nichž referuje tento web se v první lize soutěží také v kategoriích odstupňovaných dle věku hráčů. Jedná se o tři juniorské kategorie, v nichž soutěží hráči do 12, 15 resp. 18 let a dvě seniorské kategorie pro hráče do 40 a 50 let. Kompletní výsledky najdete na webu České discgolfové asociace www.idiscgolf.cz.

Další a poslední zastávkou 1. ligy discgolfu je turnaj Moravian Open, který se uskuteční od 28. do 29. září na kopci Svinec u Nového Jičína. Takto vyrovnané průběžné výsledky jsme tady dlouhá léta neměli a turnaj u Nového Jičína tak nabídne napínavé vyvrcholení nejvyšší české discgolfové soutěže.

Upozornění: proDiscgolf.cz První liga discgolfu se hraje v sedmi různých kategoriích – jejich kompletní výsledky naleznete na webu idiscgolf.cz. Uzavřené mediální partnerství se však týká pouze kategorií MPO a FPO, proto jsou na těchto stránkách zmiňovány výhradně tyto kategorie.