Aktualita

Nejlepší český discgolf bude k vidění již tento víkend v Kadani – informace pro diváky

Druhý turnaj nejvyšší české discgolfové soutěže se uskuteční již tento víkend v Kadaňském parku Rooseveltovy sady. Přinášíme stručného průvodce pro návštěvníky a fanoušky discgolfu.

Soutěžní hřiště – DiscGolfPark Rooseveltovy sady Kadaň

Hrát se bude na patřičně „vytuněném“, tedy prodlouženém a ztíženém DiscGolfParku Rooseveltovy sady. Hřiště má 18 jamek, jenž více než délku hodů, prověří zejména technickou vyspělost a přesnost soutěžících. Zajímavostí je rozhodně druhá jamka vedoucí přes jezírko. Nebo čtyřparová pětka skrz úzký a dlouhý tunel tvořený stromy a keři.

Mezi rozdílové jamky lze jistě počítat i jamky 10, 11, 13, 15 a 17, všechny jsou to čtyřparové jamky, na nichž hráči útočí na koš až druhým hodem. Celková délka soutěžního hřiště je 2 100 metrů při PARu rovných 60. Lze předpokládá, že nejlepší hráči budou dosahovat průměrného skóre v rozmezí -7 až -10 na kolo, u budoucího vítěze se určitě setkáme i s lepším výsledkem.

Favoriti na vítězství – Koho sledovat

Hlavní kategorie OPEN (MPO) je letos velmi vyrovnaná a v Kadani nebude chybět žádný z aktuálně nejlepších českých hráčů.

Nejvyšším PDGA ratingem disponuje ve startovní listině Bohdan Bílek (984) zažívající první sezónu v hlavní kategorii, do níž vstoupil jako úřadující juniorský Mistr Evropy.

S ratingem jenom o pár bodů nižším (980) je do turnaje přihlášen i matador české discgolfové scény Lukáš Filandr. Vícenásobnému Mistrovi ČR se vstup do prvoligové sezóny příliš nepovedl, v Moravském Krumlově skončil až na děleném 12. místě, o to větší motivaci se ukázat bude mít na kadaňském turnaji.

978 je rating dalšího hráče na žebříčku – Michaela Rádla. Člen brněnského discgolfové klubu Fénix skončil v Moravském Krumlově na třetím místě. Pokud bude mít puttovací formu je určitě adaptem na vítězství v turnaji.

Dalším hráčem s nímž je potřeba počítat je Kryštof Novák (rating 976). V Kadani ostatně před dvěma lety vybojoval svůj první a zatím jediný titul Mistra České republiky, navíc na hřišti, které bylo svým layoutem tomu letošnímu velmi podobné.

Mezi ženami by pak pozornosti diváků určitě neměla uniknout Eva Králová – aktuálně nejlépe hodnocená češka z hlediska PDGA ratingu (891) vybojovala na loňském mistrvoství Evropy skvělou 4. příčku.

O vítězství se pravděpodobně popere s Eliškou Bártkovou, která patří k mladým nadějím českého discgolfu. Mimo jiné je úřadující mistryní ČR. Její aktuální rating má hodnotu 876.

Kdy přijít – časový harmonogram

Všechny turnaje první ligy se hrají na tři soutěžní kola a to systémem tak zvaného shot gun startu, kdy se hráči rozdělí do skupinek na jednotlivé jamky a v určený čas začnou všichni hrát a postupně se na jamkách protočí.

V prvním kole jsou skupiny losovány náhodně, od druhého soutěžního kola již hrají podle pořadí a hráčských kategorií. První dvě kola se hrají v sobotu 15. června, a to od 9.30 respektive 14.30. Z hlediska divácké atraktivity bude rozhodně nejzajímavější třetí závěrečné kolo, jenž se uskuteční v neděli od 9.30. Počítejte s tím, že každé kolo hráčům zabere zhruba tři a půl až čtyři hodiny. Aktuální rozmístění hráčů najdete před každým kolem na facebookovém profilu proDiscgolf.cz 1. ligy discgolfu.

Aktuální skóre

Aktuální skóre je možné sledovat na webu české discgolfové asociace. Většina hráčů již využívá k zapisování Live scoring, kdy výsledky zadávají přímo na internet okamžitě po dohrání každé jamky. Odkaz na live scoring…

Kde zaparkovat

Návštěvníkům doporučujeme využít parkoviště u sportovní haly. Po zaparkování by vaše první kroky měly vést do turnajového centra, což je nově zrekonstruovaná budova bývalého sociálního zařízení v parku za sportovní halou. Zde najdete nejauktuálnější informace, k dispozici budou mapky hřiště a v neposlední řadě si budeme moct nakoupit discgolfové disky od partnera turnaje Ultimo.cz.

Jak se při sledování discgolfu chovat?

Budeme velmi rádi, když se rozhodnete následovat kteroukoliv skupinku hráčů. Mějte však na paměti tato základní pravidla:
1. Ztlumte si svůj mobilní telefon.
2. Nikdy nezvedejte ležící disk.
3. V okamžiku kdy hráč hází nevydávejte žádné zvuky a nehýbejte se, a to ani pokud jste za hráčem. Mezi jednotlivými hody se naopak můžete chovat stejně, jako byste byli na běžné procházce v parku.
4. Při puttování nestůjte za discgolfovým košem v ose hráč – koš.
5. Okolo hráčů na předních příčkách se v průběhu víkendu bude pohybovat náš mediální štáb s kamerami, respektujte prosím jejich postavení.
6. Povedený hod, ať už přesný drive nebo dlouhý putt nezapoměnte odměnit potleskem.

Upozornění: proDiscgolf.cz První liga discgolfu se hraje v sedmi různých kategoriích – jejich kompletní výsledky naleznete na webu idiscgolf.cz. Uzavřené mediální partnerství se však týká pouze kategorií MPO a FPO, proto jsou na těchto stránkách zmiňovány výhradně tyto kategorie.