O discgolfu

Discgolf je rekreační rodinná aktivita, ale i výkonnostní sport nejvyšší úrovně. Princip je stejný jako v klasickém golfu – projít všechny jamky na hřišti s co možná nejnižším počtem úderů, v našem případě hodů discgolfovým diskem neboli létajícím talířem neboli frisbee. Cílem pak není jamka v zemi, ale speciální zařízení, kterému říkáme discgolfový koš. Zní to možná složitě, ale je to geniálně jednoduché. Stačí shlédnout toto dvou-minutové video a budete mít jasno.

Jak na discgolf (credit: HEPA group s.r.o.)

Pokud po shlédnutí předchozího videa ještě neobouváte tenisky a nevyhledáváte si na internetu nejbliží hřiště, zkusíme vás dorazit následujím videem z produkční dílny našich amerických kolegů. THIS IS DISCGOLF!

This is discgolf (credit: SpinTV)

Už jste připraveni vyrazit, ale nevíte kam? Máme pro vás dobrou zprávu: v ČR již existuje skoro 100 discgolfových hřišť. A aby těch dobrých zpráv nebylo málo, hra na většině z nich je naprosto zdarma. Nemusíte se ani nikde registrovat. Prostě přijdete na hřiště a začnete hrát. Jejich seznam najdete na webu partnera První ligy discgolfu, kterým je internetový obchod proDiscgolf.cz. Na stejném místě se můžete vybavit i potřebnými discgolfovými disky, které se od klasického frisbee dost výrazně liší.

Seznam discgolfových hřišť v ČR

Pokud Vás discgolf chytne, přijeďte na turnaj. Většina z nich je vhodná i pro naprosté začátečníky. Discgolfová komunita je známá svou otevřeností a přátelským přístupem zkušenějších hráčů k nováčkům. Seznam turnajů najdete na webu České discgolfové asociace.

Seznam discgolfových turnajů

A abychom nezapomněli – určitě se přijďte podívat na některý z turnajů PRvní ligy discgolfu. Načerpáte skvělou inspiraci i dlouhotrvající motivaci k rozvoji vlastního discgolfového já. A o to nám jde především. Přivést k discgolfu co nejvíce nových hráčů. Takže hrajte discgolf a buďte sami sebou!