Aktualita

Před finálovým kolem vedou v Kadani Kryštof Novák a Eva Králová

Druhý turnaj 1. ligy discgolfu – Galaxy Championships v Kadani – je ze dvou třetin odehrán. Před závěrečným finálovým kolem se na první příčce v hlavní katagorii Open drží Kryštof Novák, mezi ženami má solidná náskok Eva Králová.

Open (muži 19 až 39 let)

Po prvním kole byli na průběžném prvním místě Michael Rádl a Kryštof Novák, kteří zahráli shodně -7. Na záda jim s -6 dýchal Jakub Semerád, o něco dále pak Bohdan Bílek (-4). Hned od prvních jamek druhého kola bylo vidět, že žádný z předních hráčů nehodlá svou pozici pustit zadarmo. V jeden čas dokonce měli první tři hráči stejné skóre. Pak však Kryštof Novák začal ukazovat, že zde mistrovský titul před dvěma roky nevyhrál náhodou. Semerád ani Rádl již nedokázali zareagovat, byť prvně jmenovaný vyloženě pokazil pouze jedinou jamku, když zahrál tčtyři hody nad PAR předposlední 17. jamky. I díky tomu bude zítra Kryštof Novák vstupovat do závěrečného kola s realtivně luxusním náskokem 4 hodů před oběma výše zmíněnými hráči. Kadaňské hřiště je však velmi zrádné a dokáže hodně rychle potrestat chyby a náskok se může rychle rozplynout. Určitě bude na co koukat, pokud jste poblíž, neváhejte se do Kadaně přijet podívat.

Women (ženy 19 až 39 let)

Mezi ženami v letošním roce vládne Eva Králová. Čtvrtá nejlepší hráčka Evropy zahrála skvěle zejména první kolo (par hřiště), druhé již odpovádalo jejími aktuálnímu ratingu (+6). Pokud však dokážte udržet nastavené tempo, vítězství by ji nemělo uniknout. Aktuálně má před druhou hráčkou v pořadí, kterou je Lenka Valentová, náskok 5 hodů.

Třetí finálové kolo začíná v neděli 16. června v 9.30.

Upozornění: proDiscgolf.cz První liga discgolfu se hraje v sedmi různých kategoriích – jejich kompletní výsledky naleznete na webu idiscgolf.cz. Uzavřené mediální partnerství se však týká pouze kategorií MPO a FPO, proto jsou na těchto stránkách zmiňovány výhradně tyto kategorie.