Aktualita

Reportáž z jarní části 1. ligy discgolfu je nyní dostupná ve videoarchivu ČT Sport

Celkem čtyřikrát se rozhodla Česká televize zařadit do vysílání sestřih z jarní části proDiscgolf.cz 1. ligy discgolfu. Nyní bude kompletní reportáž ke shlédnutí na tomto odkazu po dobu 12 měsíců ve videoarchivu ČT Sport.

Délka reportáže (10 minut) byla přesně daná, zrovna tak jako její obsah, tedy sestřih z prvních dvou turnajů 1. ligy v Moravském Krumlově a Kadani. Z důvodu takto omezené stopáže nebylo možné zahrnout výsledky ze všech kategorií a proto bylo v rámci mediální spolupráce s ČADG dohodnuto, že budeme informovat pouze o dění v hlavních kategoriích Open a Open Women. Kompletní výsledky lze najít na webu České discgolfové asociace.

Odvysílání druhé reportáže zahrnující turnaje Latitude 64 Vesec Open a Moravian Open je naplánováno na začátek října.

Hlavním cílem obou reportáží je ukázat discgolf jako plnohodnotnou sportovní disciplínu, která má jasně daná pravidla, strukturu soutěží i špičkové hráče, kteří se jich účastní. Nezapomínáme však zobrazit ani přátelskou a pohodovou atmosféru, která na turnajích panuje, a to mezi hráči všech generací. Chceme tak motivovat nejenom začátečníky, ale i ty, kteří se s discgolfem na obrazovce setkávají poprvé, k tomu, aby se přihlásíli na některý z turnajů nižších discgolfových soutěží. První turnaj totiž často představuje významný milník v přerodu příležitostného hráče na pravidelného discgolfistu. A o to nám jde především.

Při výrobě reportáží spolupracujeme s firmou HOFO production, kameramanský tým přímo v místě vede Přemek Novák, zrovna tak editaci ve střižně i výrobu voice-overu. Celkovou podobu reportáží navrhl zkušený finský režisér discgolfových přenosů Esa Arokki.

Upozornění: proDiscgolf.cz První liga discgolfu se hraje v sedmi různých kategoriích – jejich kompletní výsledky naleznete na webu idiscgolf.cz. Uzavřené mediální partnerství se však týká pouze kategorií MPO a FPO, proto jsou na těchto stránkách zmiňovány výhradně tyto kategorie.